Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe dzielimy na wodne i elektryczne.

Elektryczne może mieć postać kabli bądź mat grzejnych, zasilanych z instalacji elektrycznej. Nie wymaga skomplikowanej instalacji, jego montaż jest w miarę prosty, szybko dostarcza ciepło. Jego największym minusem jest wysoki koszt ogrzewania.

Z kolei wodne ogrzewanie podłogowe jest bardziej skomplikowane w montażu. Rozróżnia się dwie metody montażu – mokrą oraz suchą. Metoda mokra to metoda klasyczna, rury układane są na płycie grzejnej stworzonej z wylewki jastrychowej, a metoda sucha, to taka, gdzie przewody grzewcze mocuje się na cieplnej izolacji i przykrywa płytami ze specjalnego suchego jastrychu.

Wybór odpowiedniej metody zależy od konstrukcji budynku, materiałów użytych do budowy stropów i podłóg, od przeznaczenia pomieszczenia i sposobu zabudowy powierzchni podłogi.

Przy montażu ogrzewania podłogowego bardzo ważna jest izolacja spodnia, zapobiegająca ubytkom ciepła w dół, a dobór odpowiedniej izolacji należy powierzyć profesjonalnym instalatorom, którzy wyliczą prawidłowy współczynnik. Warto wiedzieć, że nad pomieszczeniami nieogrzewanymi lub bezpośrednio na gruncie warstwa izolacji powinna wynosić około 5 cm izolacji ze styropianu, ale w pewnych wypadkach może dochodzić do 8 cm. Przed położeniem posadzki warto mieć projekt wyposażenia wnętrz, usytuowania mebli i urządzeń oraz wykończenia podłóg (drewno, płytki) i wówczas projektować należy również ogrzewanie podłogowe. W praktyce spotyka się ogrzewanie podłogowe spełniające samodzielnie funkcję grzewczą w mieszkaniu, oraz ogrzewanie mieszane – gdzie ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki włączone są do jednej instalacji. Można również zastosować ogrzewanie podłogowe razem z grzejnikiem podstawowym w jednym niewielkim pomieszczeniu, np. w WC lub łazience.

Wykonujemy wszystkie rodzaje ogrzewania podłogowego, zgodnie z projektem i oczekiwaniami klienta. Podpowiadamy montaż sterowników ogrzewania, dzięki czemu każde pomieszczenie, z którego Państwo korzystają może zostać ogrzane w sposób, który będzie dla Państwa komfortowy.