blog

Instalacja wodna w domu – jakie rury wybrać: miedź, stal czy tworzywo sztuczne?

Dodano: czwartek, 3 grudnia, 2020

Jeśli dotąd wydawało Ci się, że najtrudniejszym wyborem z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć projektując wnętrze własnego domu będzie kolor ścian lub rodzaj podłogi, to niestety musimy Cię rozczarować. Istnieje bowiem znacznie bardziej frapująca kwestia, o którą od zawsze toczą się spory… (więcej…)

Oszczędzanie wody w kilku krokach

Dodano: czwartek, 13 grudnia, 2018

Wprowadzanie oszczędnych rozwiązań to jeden z najbardziej popularnych trendów minionego roku. Jednak poza popularnością tego przedsięwzięcia kryje się znacznie więcej. Ludzie, którzy zaczęli zajmować się tematem oszczędności na poważnie, kierowali się dbaniem o środowisko, o negatywne skutki ignorowania skali problemu. (więcej…)

Instalacje hydrauliczne to nie współczesny wynalazek

Dodano: wtorek, 26 września, 2017

Ludzie od zawsze podejmowali próby, aby zaopatrywać swoje domy w wodę w jak najbardziej sprawny sposób. Noszenie wody ze studni i wynoszenie jej po zużyciu nie było łatwym zadaniem, a wręcz przeciwnie, było utrapieniem, ciężkim, codziennym obowiązkiem. (więcej…)

Walka z twardą wodą

Dodano: środa, 15 marca, 2017

Piętą Achillesową większości rodaków jest twarda woda w kranie. To właśnie ona nadaje gorzkawy smak naszym posiłkom. Dodatkowo jest dużym zagrożeniem dla sprzętów elektronicznych w naszym domu, a w szczególności dla naszych pralek, zmywarek, kotłów i podgrzewaczy wody. Najgorszy jest fakt, że często nie zdajemy sobie wcale z tego sprawy, albo po prostu nic z tym faktem nie robimy. (więcej…)

Problem twardej wody

Dodano: piątek, 24 lutego, 2017

Znaczna część polskiego społeczeństwa ma na co dzień do czynienia z twardą wodą. Winą za całe to zamieszanie obarcza się dwa pierwiastki – wapń i magnez, które wytrącają się i powodują osadzanie się kamienia. Problem ten znany jest Polakom, w różnych regionach na przeróżną skalę, ponieważ są okolice, w których woda jest stosunkowo miękka, ale są i też takie, w których jest ona niezwykle twarda. Spróbujemy więc wyjaśnić, jakie zagrożenie stwarza to dla naszego domowego sprzętu. (więcej…)

Hydraulik w drodze – czyli zapchane rury w domu

Dodano: niedziela, 16 października, 2016

Zapchane rury w domu to chyba najczęstszy problem. Na szczęście zazwyczaj rury dają sygnały ostrzegawcze i początkowo woda spływa bardzo wolno, a dopiero potem następuje całkowity zator. W fazie początkowej możemy więc poradzić sobie sami. Jednak, gdy mowa o całkowitym zapchaniu się instalacji to nie mamy wyjścia i musimy zadzwonić po hydraulika. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: co jest przyczyną zapychania się rur i jak możemy przeciwdziałać takim sytuacją. (więcej…)

Ciepła podłoga – czyli wodne ogrzewanie podłogowe

Dodano: poniedziałek, 26 października, 2015

Instalacja ogrzewania podłogowego wymaga starannego zaplanowania i wykonania, ponieważ po zakończeniu wszystkich prac, rury grzejne zostaną ukryte pod posadzką i dokonywanie jakichkolwiek modyfikacji nie będzie już możliwe, z tego względu warto poznać kilka zasad, dzięki którym unikniemy niespodzianek w trakcie późniejszej eksploatacji. (więcej…)

Przełam lody – czyli jak poradzić sobie z zamarzającą instalacją

Dodano: niedziela, 21 czerwca, 2015

Zamarznięta instalacja może przyczynić się do wielu niebezpieczeństw. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z tym problemem, zdaje sobie sprawę jakie spustoszenie potrafi zrobić niska temperatura z rurami, armaturą i innymi elementami instalacji. Skutkiem są olbrzymie koszty związane nie tylko z remontem instalacji, ale także struktury budynku – ściany, posadzki itp. (więcej…)

Viega

Dodano: czwartek, 13 lutego, 2014

VIEGA SP. Z O.O. (więcej…)

Koło

Dodano: czwartek, 13 lutego, 2014

Polski producent wyposażenia łazienek, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, którego historia sięga około pięćdziesięciu lat wstecz. (więcej…)