Wavin - Wrocław - DM KANWOD

Dodano: środa, 12 lutego, 2014

Historia firmy WAVIN rozpoczyna się w 1955 roku w Holandii, gdzie z chlorku winylu rozpoczęto produkcję rur wodociągowych. Nazwa firmy to skrót od słów „water” oraz „winyl chloride”.

Kolejne lata przynoszą intensyfikację eksportu, zmiany udziałowców, przejęcia i ciągły rozwój.

W Polsce WAVIN pojawia się w 1991 roku, dopuszczając do spółki polskie przedsiębiorstwo METALPLAST-BUK, które od lat sześćdziesiątych, w pod poznańskiej fabryce w Buku zajmowało się produkcją kanalizacji wewnętrznej oraz spłuczek i systemów rynnowych. Od tej pory funkcjonuje w Polsce jako WAVIN METALPLAST-BUK SP. Z O.O., przejmując w 2005 roku od firmy UPONOR POLSKA zakład produkcyjny w Sochaczewie wraz z marką Borplus.

W chwili obecnej firma jest producentem systemów instalacyjnych dla budownictwa, obejmujących produkty do ciepłej/zimnej wody, kanalizacji sanitarnej, systemy rynnowe, systemy odwadniania dachów, przyłącza kanalizacyjne, drenaż opaskowy, grzanie i chłodzenie płaszczyznowe oraz systemów infrastrukturalnych, w grupie których znajdziemy studzienki kanalizacyjne, kanalizację zewnętrzną, systemy zagospodarowywania wody deszczowej, systemy ciśnieniowe do wody i gazu, pompownie ścieków, separatory i systemy renowacyjne.

Wychodząc naprzeciw światowym trendom dotyczącym ekologii i świadomości w zakresie ochrony środowiska, w firmie WAVIN dostawcy są rygorystycznie oceniani pod kątem ich procesów ochrony środowiska, zwiększa się wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, inwestuje w energooszczędność, trasy z centrów dystrybucyjnych są w zaawansowany sposób planowane. W Polsce firma ma trzy centra dystrybucyjne, a produkty do instalacji sanitarnych tej firmy znaleźć można w ponad dwóch tysiącach punktów handlowych.

W naszej firmie używamy głównie materiałów tej firmy, przy podłączaniu instalacji wodno–kanalizacyjnej, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Rygorystyczne testy, jakim poddawane są w fazie dopuszczania do produkcji materiały WAVIN oraz normy i atesty, które spełniają, pozwalają nam uzyskać pewność, że woda, która popłynie naszą instalacją nie będzie stanowiła zagrożenia dla ludzkiego zdrowia.