Vaillant - Wrocław - DM KANWOD

Dodano: środa, 12 lutego, 2014

Firma założona w 1874 roku, przez Johana Vaillanta.

O udziale firmy w rozwoju technik grzewczych świadczą osiągnięcia w sferze wynalazczości: około 30 milionów technicznych nowinek, kilka tysięcy wynalazków i dwa tysiące patentów. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, przyznawanych jej w różnych krajach Europy.

Proponuje systemowe, kompletne rozwiązania w sferze ogrzewania i przygotowania ciepłej wody do użytku. W 1996 roku w firmie VAILLANT GROUP zdecydowano się na wdrożenie programu VAILLANT EXZELLENZ, którego celem jest zwiększenie jakości produktów i usług oferowanych klientom, poprzez program wewnętrznych szkoleń, modernizacji, obejmujący wszystkie dziedziny działania firmy.

Do Polski firma zawitała w 1992 roku, lokując swoją siedzibę w Warszawie, w Alejach Krakowskich. Dbając o wizerunek marki, wprowadziła aktywny system szkoleń dla osób zajmujących się autoryzowanym serwisem i instalacją systemów marki VAILLANT.

Na rynku polskim firma VAILLANT prowadzi sprzedaż przede wszystkim: wiszących kotłów gazowych, kondensacyjnych kotłów gazowych, olejowych oraz gazowych kotłów stojących, elektrycznych i gazowych podgrzewaczy wody, pomp ciepła, klimatyzatorów oraz kolektorów słonecznych. Na zakupione na terenie Polski urządzenia firmy VAILLANT udzielana jest 24 miesięczna gwarancja. Jednym z zasadniczych warunków jej uzyskania jest wykonanie przez klienta Pierwszego Przeglądu technicznego, dokonanego pomiędzy 9 a 12 miesiącem użytkowania. Przegląd jest płatny, wykonywany na koszt klienta i musi zostać przeprowadzony przez Autoryzowany Serwis lub Autoryzowanego Instalatora dysponującego odpowiednimi uprawnieniami.