Purmo - Wrocław - DM KANWOD

Dodano: środa, 12 lutego, 2014

Tej fińskiej marki, niekwestionowanego lidera w produkcji grzejników nie trzeba przedstawiać. W Polsce słowo Purmo jest synonimem grzejnika.

Historia marki rozpoczęła się w Finlandii, pod koniec lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku, gdzie niewielka firma PURMO-PRODUKT zakupiła małą fabrykę grzejników, rozpoczynając produkcję grzejników płytowych pod nazwą PURMO. Musiały to być niezwykle dobre grzejniki, skoro miały ogrzać mieszkania i domy w tak ostrym klimacie, jaki panuje na północy Skandynawii.

Na początku lat siedemdziesiątych PURMO-PRODUKT została przejęta przez koncern RETTIG, i rozpoczęły się sukcesy międzynarodowe marki.

PURMO to marka również grzejników łazienkowych, dekoracyjnych, specjalnych oraz wodnego ogrzewania podłogowego. Grzejniki produkowane są w Finlandii, oraz od 1993 roku również w Polsce, w Rybniku, na terenie dawnej Huty Silesia, gdzie oprócz grzejników płytowych powstają elementy wodnego ogrzewania podłogowego, a połowa rocznej produkcji z Polski trafia na rynki zagraniczne. Firma otrzymała pod koniec 2003 roku certyfikat ISO 9001 potwierdzający najwyższą jakość produktów, a także certyfikat ISO 14001 za realizowanie polityki przyjaznej środowisku. RETTIG HEATIG SP. Z O.O. na swoje grzejniki udziela dziesięciu lat gwarancji, z wyjątkiem elektryki i elektronicznych elementów automatyki, które są objęte gwarancją dwuletnią, oraz rur do ogrzewania podłogowego i instalacji grzewczych PURMO PexPenta PE-Xc, na które firma udziela trzydziestu lat gwarancji.

My wiemy, że PURMO to synonim jakości grzejnika. Oczywiście, to inwestor decyduje, jakiej marki grzejniki chce założyć w swoim domu, natomiast, gdybyśmy mogli polecić grzejniki trwałe, doskonale wykonane, to polecilibyśmy właśnie grzejniki tej marki.