Jak zostać hydraulikiem – niezbędne kursy, wysokość zarobków oraz wszystko co powinieneś wiedzieć o tym zawodzie! - Wrocław - DM KANWOD

Dodano: piątek, 7 maja, 2021

Choć nieustanny rozwój technologii sprawia, że niektóre zawody coraz częściej zastępowane są przez maszyny, to jednak wciąż możemy odnaleźć wiele przykładów dobrze płatnych fachów, w których pomoc ekspertów jest wręcz niezbędna. Jednym z nich jest m.in. praca jako hydraulik, która wbrew pozorom nie ogranicza się wyłącznie do montażu oraz serwisowania instalacji hydraulicznych…

Jak zostać hydraulikiem i które prace wchodzą w zakres obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku? Czy obecnie na rynku pracy można odnaleźć liczne oferty skierowane właśnie do tego typu fachowców i od czego uzależnione są zarobki hydraulika? Odpowiedzi na wszystkie te nurtujące pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym zajmuje się hydraulik – jakie działania wchodzą w zakres usług hydraulicznych?

Co robi hydraulik? Mówiąc najprościej jest to osoba zajmująca się szeroko pojętą kontrolą przepływu wody, a więc instalacjami kanalizacyjnymi, wodociągowymi, jak i centralnym ogrzewaniem, choć co warto podkreślić, zakres świadczonych usług uzależniony jest oczywiście od firmy, w której zatrudniony jest hydraulik.

Wśród przykładowych prac, którymi na co dzień trudnią się osoby wykonujące zawód hydraulika możemy wymienić m.in.:

Czym jeszcze zajmuje się hydraulik? Choć powyższa lista z pewnością jest dość imponująca, to warto również nadmienić fakt, że niemal każdy fachowiec zatrudniony na tym stanowisku na co dzień świadczy usługi w ramach tzw. pogotowia hydraulicznego czynnego 24h/7 dni w tygodniu, które wzywane jest do pomocy przy nagłych wypadkach wymagających ekspresowej reakcji.

 

rozdzielacz ogrzewacza

Problemy z wewnętrzną instalacją centralnego ogrzewania? Wezwij hydraulika!

Jaką szkołę/kursy należy ukończyć aby zostać hydraulikiem?

Wszystko zależy od tego w jakim wieku jest osoba, która pragnie związać swoją przyszłość z tym zawodem. Jeśli przyszły fachowiec stoi właśnie przed podjęciem decyzji co do kolejnego etapu edukacji, wówczas warto rozważyć wybór szkoły zawodowej o profilu hydraulicznym, w której zgłębi on nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również będzie miał szansę spróbować swoich sił podczas zajęć praktycznych, a następnie wykazać się zdobytymi umiejętnościami oraz wiadomościami podczas egzaminu zawodowego. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór technikum o profilu hydraulicznym, które w przeciwieństwie do szkoły zawodowej kończy się egzaminem maturalnym umożliwiającym kontynuację nauki na wybranej uczelni wyższej.

Oczywiście ten wymagający staranności, cierpliwości oraz elastyczności zawód nie jest zarezerwowany stricte dla młodych osób. Jeżeli praca w zawodzie interesuje osobę, która posiada inne wykształcenie (lub też po prostu chciałaby zdobyć nowe umiejętności), wówczas godną uwagi propozycją są specjalistyczne kursy oraz szkolenia, gdzie pod okiem doświadczonych profesjonalistów można zdobyć pełen wachlarz umiejętności niezbędnych do świadczenia profesjonalnych usług hydraulicznych.

Większość dostępnych obecnie kursów hydrauliki może pochwalić się bardzo interesującym programem, w skład którego wchodzi m.in. omówienie:

 

zestaw kluczy i narzędzi hydraulicznych

W codziennej pracy hydraulika niezbędny jest zestaw specjalistycznych narzędzi, których dokładne przeznaczenie można poznać m.in. w czasie zajęć na kursach

Ciężka praca i dobra płaca, czyli ile zarabia hydraulik

Ile zarabia hydraulik? Wysokość płacy uzależniona jest od 5 następujących czynników:

Mimo, że jak już wcześniej wspomnieliśmy, wysokość zarobków jest kwestią jak najbardziej indywidualną i tak naprawdę ciężko jest podać konkretne widełki, które obowiązywałyby w każdym województwie, to trzeba przyznać, że na rynku ofert pracy dla hydraulika naprawdę jest w czym wybierać. Nieustanny rozwój rynku mieszkaniowego, budujące się nowopowstałe siedziby firm, a także rozrastające się osiedla domów jednorodzinnych sprawiają, że coraz większa liczba miejsc potrzebuje pomocy przy doprowadzeniu instalacji wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych oraz CO, a wszystkie te zadanie leżą właśnie w gestii hydraulika.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą lub też te, które posiadają pakiet niezbędnych szkoleń potwierdzających umiejętności, a także specjalistyczne uprawnienia mogą również bez obaw szukać zatrudnienia poza granicami kraju, gdzie polscy fachowcy cieszą się bardzo dobrymi opiniami. W tym jednak przypadku koniecznością jest znajomość języków obcych przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Nagła awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej, która skutecznie utrudnia Ci życie? Niedrożne rury? Montaż urządzeń grzewczych? Zwróć się o pomoc do doświadczonych profesjonalistów z DM KANWOD

Mieszkasz na terenie Wrocławia lub okolic i szukasz firmy hydraulicznej, która w każdym wykonywanym zleceniu prezentuje jakość, solidność, terminowość, wieloletnie doświadczenie oraz dokładność widoczną dosłownie w każdym detalu? Zapomnij o samozwańczych ekspertach i wybierz renomowaną firmę oferującą usługi hydrauliczne DM KANWOD. Dzięki ponad 28-letniej pracy w zawodzie jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom najwyższy poziom usług, na które zawsze udzielana jest 2 letnia gwarancja.