Instalacje grzewcze

Instalacje grzewcze są integralną częścią instalacji sanitarnej występującej w budynkach.

Od jej sprawności, bezpieczeństwa, dobrze dobranego kotła oraz od dobrania grzejników odpowiedni do kubatury, doboru materiału (stal, miedź, tworzywo sztuczne) i od ilości wody pracującej w obiegu zależy komfort cieplny budynku oraz komfort ekonomiczny jego mieszkańców.

Na instalację grzewczą składa się szereg urządzeń, połączonych ze sobą i mających wzajemny wpływ na swoją pracę. W skład tej instalacji mogą wchodzić: kotły (gazowe, olejowe, na paliwo stałe, biomasę i elektryczne), grzejniki elektryczne i wodne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, promienniki, zbiorniki na olej lub gaz, zasobniki, podgrzewacze wody, zawory termostatyczne.

Technika grzewcza jest bardzo różnorodna. Najczęściej w budynkach mieszkalnych spotykamy instalacje centralnego ogrzewania. Po położeniu instalacji przez doświadczonego instalatora wskazane jest wykonanie próby ciśnieniowej na zimno i przy zasileniu gorącą wodą.
Współpracujemy z uznanymi projektantami instalacji, posiadamy również doświadczenie i wiedzę, pozwalające nam dobrać moc grzejników do kubatury pomieszczenia, współpracując z uznanymi markami, takimi jak TERMET, PURMO, JUNKERS czy VAILLANT mamy pewność, że instalacja, którą właśnie wykonaliśmy, będzie trwała i ekonomiczna.

Wykonujemy również instalacje solarne, pracując na kolektorach polskiej firmy HEWALEX. Łączą się one z systemami ogrzewania niskotemperaturowego, jak na przykład ogrzewanie podłogowe, natomiast w naszych warunkach klimatycznych kolektory służą głównie do ekonomicznego uzyskiwania ciepłej wody użytkowej latem.